in

ТаженТажен

САГАТА ЗАВРШИ ТАЖНО! Убиени двата тигра кои беа побегнати!

Две побегнати тигри кои претходно го убија својот чувар во кинеската провинција Хенан беа убиени со огнено оружје, пренесе агенцијата Ксинхуа.

Во исто време, кинеските власти сè уште бараат еден од трите леопарди кои побегнале на истокот од земјата, во посебен случај.

„Тигрите“ припаѓале на циркус кој ги изнајмувал за потребите на туристичка атракција недалеку од градот Нанјанг, се наведува во извештајот на агенцијата. Додека чуварот ги хранел големите мачки, тие биле ослободени, нападнати и сериозно повредени, а човекот подоцна починал во болницата, се наведува во извештајот.

Локалните жители беа евакуирани додека властите бараа тигри.

Државната телевизија објави дека на животните им биле давани мамки за пилешко со седатив.

Овие обиди биле неуспешни и властите пукале во животните вчера попладне по локално време.

Во извештајот не беа дадени повеќе детали.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

2 поени
Upvote Downvote