in

УЧЕНИЦИТЕ И НАСТАВНИЧКАТА АТЕИСТ! [ВИЦ]

На некој час, наставничката сакала да им го помати умот на учениците. Им рекла:
-“Деца, ако Господ сака сите да одиме во рајот зошто тогаш не испрати на земјата и не искушува?„
Едно од децата одговорило:
-“Наставничке, „несомнено“ дека сакате да го поминеме сите овој час, зошто тогаш не ни ставате на сите петка без да не испрашувате?„

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote