in

УЧЕНИЦИТЕ, НАСТАВНИЧКАТА И ХАСО! [ВИЦ]

Професорката се трудела да ги собере децата за да се насликаат во училиштето.
-„Замислете деца, после многу години ќе ја гледате оваа слика и ќе кажете. Еве го инженерот Марко, докторката Мартина“
Од позади се слушнал гласот на Хасо!
-„И оваа ни беше наставничката, Бог да ја прости“.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote