in

УЕФА ги приморала Данците да го продолжат натпреварoт против Финска!

Легендарниот голманот на данската репрезентација, Питер Шмајхел откри информации околу тоа што се случувало по прекинот на натпреварот со Финска.
Пред крајот на првото полувреме, Кристијан Ериксен се здоби со срцев удар и лекарите успеаја да му го спасат животот. Натпреварот беше прекинат и фудбалерите на двете репрезентации се повлекоа во нивните соблекувални.

Според Шмајхел, УЕФА им се заканила на данските репрезентативци и ги приморала да го продолжат натрпеварот. Тие добиле три опции, првата била да се одигра натпреварот во истиот ден, втората да се одигра следниот ден, а третата и најсурова, да бидат казнети со службено загубен натрпевар.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote