in

Угостителите во државава ќе работат подолго, но сеуште не се знае дали до 21 или до 23 часот

Регуларното работно време на угостителските објекти ќе се врати во нормала од утре, изјави министерот за здравство. Филипче изјави дека доколку состојбата со корона вирусот остане стабилна, логалите ќе работат подолго.

Но, министерот по екомномија, вели дека работното време ќе трае наместо до 21 часот, до 23 часот. Конечната одлука околу должината на работното време сепак ќе се донесе во четврток.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

3 поени
Upvote Downvote