in

Веднаш штом името се смени, на селото со НАЈБИЗАРНОТО име повторно му ја украдоа таблата!

Веднаш по објавувањето на веста дека властите на местото Fucking донеле одлука за промена на името во Fuging, таблите со името на местото повторно биле мета на крадците.

Ловците на сувенири ја искористија можноста да украдат знак наречен „Fucking“, што го има своето значење на англиски јазик, пред да се смени името на 1 јануари, што го направи ова место познато низ целиот свет во Австрија.

Некои крадци, кои пристигнале од соседна Германија, биле фатени на дело.

На продажните портали се појавија понуди за табла на местото Fucking, за кои се бараат 2.499 евра. Откако лицето што ја понудило беше навредено од многумина и беше побарано да го повлече огласот, објавено е дека станува збор за копија на знакот тежок 4,5 килограми, направен во Виена.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote