in

Нова фалусна скулптура во Германија наместо оригиналната! [ФОТО]

Неколку дена откако голема скулптура на фалус мистериозно исчезна од планина во Германија, на негово место се појави слично парче дрво.

Кога пред неколку години се појави скулптурата висока два метра на планината Грутен во Баварија, наскоро стана магнет за планинарите кои сакаа да се фотографираат со неа.

Исто така беше обележана на апликацијата Google Maps, каде што беше опишана како „споменик на културата“.

Пред неколку недели скулптурата се сруши, но беше повторно подигната.

Сепак, таа исчезна минатиот викенд, а на негово место остана само еден куп пилевина. Додека полицијата го истражува исчезнувањето на скулптурата, приказната денес доби нов пресврт, бидејќи беше откриено дека ново, малку поголемо дело во форма на машки гениталии поддржано од дрвени греди се наоѓа на истото место.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote