in

Украина ја забранува руската вакцина!

Властите на Украина го забрза одобрувањето на Ковид вакцините во земјата, но во исто време го забрани користењето на вакцината Спутник V која се произведува во Русија.

Украинците очекуваат некаде околу 100-200 илјади дози од компанијата Фајзер за следниот месец. Во државата нема одобрена вакцона сеуште, но официјално се забрани користењето на руската.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote