in

Крадец во Чешка се соочува со 8 години затвор поради кражба на нож во познатата игра Counter Strike – Global Offensive!

Крадец кој се обидел да избега откако го платил депозитот за ножот во играта CS:GO, за кој се согласил за 1.400 долари во Чешка, бил фатен во потрага од страна на полицијата. Се вели дека на крадецот ќе му се суди со затворска казна од 8 години.

Плаќањето стотици или дури илјадници долари за ретки предмети во играта е вообичаена во светот на игрите. Не е можно да се заборави постоењето на измамници кога станува збор за трговија. Купувач во Чешка, кој се согласил со неговиот сопственик да купи редок нож CS:GO, бил фатен од безбедносните сили кога се обидел да го измами.

Според споделената информација, купувачот и продавачот се согласиле да го продадат предметниот нож за 1400 американски долари. Купувачот платил депозит од 190 долари за да покаже дека нема да се откаже од трговијата. Сепак, откако го добил ножот, тој имал намера да ја заврши трговијата без да го плати остатокот од парите, а трговијата завршила со полицијата.

CO:GO bıçağı

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote