in

The Umrella Academy обновена за 3та сезона на Netflix!

Netflix објави во вторникот дека неговата адаптација на стрипот Umbrella Academy ќе добие и трета сезона. Како и претходните сезони, третата ќе биде долга 10 часа и ќе има 10 епизоди. Продукцијата се очекува да започне во Фебруари во Торонто. Втората сезона од драмата, која е базирана на стриповите од Gerard Way и Gabriel Ba, заочна од моментот кадешто Бројот 5 му помогна на своето семејство да ја избегне апокалипсата.

Семејството се најде расфрлано низ 3 годишниот период во шеесетите во Далас. Актерската екипа на Umbrella Academy ги вклучува Ellen Page како Vanya, Tom Hopper како Luther, David Castaneda како Diego, Emmy Raver-Lampman како Allison, Robert Sheehan како Klaus, Aidan Gallagher како Number Five, Justin H. Min како Ben и Colm Feore како Sir Reginald. Сите тие се потврдени дека се враќаат во третата сезона

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote