in

Унгарски парламентарец, познат по своето противење на хомосексуалноста, фатен на забава за хомосексуалци!

Пратеникот на Европскиот парламент (ЕП) Јожеф Сајаер, архитект на амандманот на унгарскиот устав со кој се забрануваат истополови бракови, бил фатен во илегална истополовна сексуална забава која се одржувала во Брисел.

Eşcinsellik Karşıtı Görüşleriyle Bilinen Macar Parlamenter Eşcinsel Seks Partisinde Yakalandı

Конзервативниот политичар, за чија торба се наведува дека има дрога од страна на полицијата, се повлече од функцијата.

Според белгиските медиуми, во Брисел, каде што беше воведен полициски час меѓу 22 и 6 часот наутро, полицијата минатиот петок навечер добила известување дека се одржувала неовластена забава во Стенстрат во центарот на градот, и покрај забраната.

Се покажало дека на забавата биле и Јозеф Шајер и 2 високи дипломати на ЕУ.

Partide Jozsef Szajer ile 2 üst düzey AB diplomatının da bulunduğu ortaya çıktı

Полицијата влегла во зградата за да стави крај на нелегалниот настан одржан на првиот кат во геј бар близу полициската станица и наишол на 25 лица кои правеле геј-оргија, од кои повеќето биле голи.

Меѓу оние кои учествуваа во геј секс забавата, откриено е дека биле иЈозеф Сајаер и двајца високи дипломати на Европската унија (ЕУ) кои биле членови на партијата на унгарскиот премиер Виктор Орбан, кои неодамна беа критикувани за нивните анти-ЛГБТ ставови.

Тој првично се спротивстави на одлуката, наведувајќи дека има имунитет!

Dokunulmazlığı bulunduğunu belirterek karara itiraz etti

Унгарскиот пратеник беше фатен од полицијата кога сакаше да побегне од прозорецот со помош на канализациска цевка.

Беше наведено дека во ранецот на Сајар имало дрога, кој за време на бегството се здобил со лесна повреда на раката.

Рекол дека нема лична карта, Јозеф Шајер се спротивставувал на одлуката, наведувајќи дека имал дипломатски имунитет кога бил приведен од полицијата.

Унгарскиот политичар, член на конзервативната Европска народна партија (европратеник), кој го има мнозинството во ЕП, во вторникот даде изјава признавајќи дека „се приклучил на приватната партија“ во Брисел.

Покренато е обвинение против него!

Soruşturma başlatıldı

Сајаер рече: “Бев на забавата. Полицијата побара лична карта. Реков дека сум член на Европскиот Парламент, затоа немам лична карта. Полицијата вербално ме предупреди и ме однесе во мојата куќа“.

Обвинителството во Брисел објави дека членот на ЕП, Сајар, исто така, имал дрога во својата торба. Покрената е истрага против унгарскиот пратеник за нелегално поседување на дрога и кршење на мерките за коронавирус.

Сајар тврди дека дрогата не е негова.

Извинувајќи се на сопругата, семејството и гласачите, унгарскиот политичар објави дека поднел оставка од членството во ЕП.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote