in

МОРНИЧАВО! NXIVM! Банда која ги жигосувала своите секс робови!

Судската постапка во врска со сектата NXIVM, која се појави по истражување во 2017 година, е завршена. Кит Раниер, за кого се тврди дека е водач на сектата, е осуден на 120 години затвор.

Mağdurları Mühürleyip Köle Olarak Kullanıyorlardı: Ünlülerin de Yer Aldığı Seks Tarikatı Nxivm Davası Sonuçlandı

60-годишниот Раниер, кој е и основач на сектата, исто така беше осуден на парична казна од 1 милион 750 илјади долари во случајот во Њујорк.

Раниер беше осуден за изнуда, закани и уцени, трговија со секс, детска порнографија и други злосторства минатата година.

Обвинителството рече дека водачот на NXIVM морал да го помине остатокот од својот живот зад решетки, бидејќи тоа им нанел „неизмерна штета“ на жртвите на култот.

New York Times'ın haberi sonrası soruşturma açıldı.

Се воспоставило дека водачот на сектата користел и жигосувал некои жени како робинки и ги принудувал на сексуални односи со него.

Tarikat liderinin bazı kadınları köle olarak kullanıp mühürlediği ve onları kendisiyle sekse zorladığı ortaya çıktı.

Од друга страна, Алисон Мек, една од актерките на сериите Смолвил, се тврди дека е една од клучните фигури во сектата.

Öte yandan Smallville dizinin oyuncularından Allison Mack'in tarikattaki kilit isimlerden biri olduğu iddia edilmişti.

Покрената е истрага против Nxivm по истражувањето на New York Times во 2017 година во САД. По истрагата, беше покрената постапка против водечкиот персонал на Nxivm.

Имињата освен Кит Раниер ги признале своите злосторства. Адвокатите на Раниер тврдеа дека нејзините клиенти биле невини и станале жртви на медиумската кампања за деградирање!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

2 поени
Upvote Downvote