in

United преговара со Porto за Alex Telles

Manchester United преговара со Porto за нивниот бразилски бек Alex Telles. Менаџерот на Црвените Ѓаволи, Ole Gunnar Solskjaer сака да го засили својот состав и мисли дека 27 годишниот играч на Porto ќе биде перфектна опција.

Тимот од Португалија бара 18 милиони фунти за нивниот играч, но тој има само уште една година од договорот, па можна е опцијата за потпишување на пред-договор помеѓу него и United. Telles, кој има еден настап за репрезентацијата на Бразил, постигна 21 погодоци во 127 натпревари за Porto.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote