in

Јунајтед го декласираше Саутемптон на Олд Трафорд!

Во рамките на 22 коло во Премиер Лигата се сретнаа екипите на Манчестер Јунајтед и Саутемптон. Црвените Ѓаволи одиграа маестрален натпревар и ги посрамотија Светците со високи 9-0.

Се започна откако Јанкевиц заработи црвен картон уште во втората минута од натпреварот. Голеадата ја започна Ван Бисака, потоа стрелаше Рашфорд, па Бендарек зголеми на 3-0 преку автогол и Кавани го постигна четвртиот гол во првото полувреме.

Јунајтед постигна два погодоци во две минути преку Марсијал и Мектоминеј. Фернандеш зголеми на 7-0 од пенал, а последните два погодоци ги постигнаа Марсијал и Џејмс.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote