in

Милан се извади во судиското продолжение против Јунајтед!

Проблемите во одбраната на Манчестер Јунајтед се вратија во натпреварот против Милан во рамките на Европа Лигата. Натреварот кој се одигра на Олд Трафорд заврши без победник со резултат 1-1.

Во првото полувреме Милан за момент се чинеше дека ќе поведе со голот на Кеси, но по консултации со ВАР собата голот беше поништен. Јунајтед во вториот дел стигна до водство преку Диало. Кога се чинеше дека се е готово, гостите стигнаа до злато вреден гол, во судиското надополнување преку Кјаер.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote