in

Манчестер Јунајтед ќе игра против Рома во полуфиналето од ЛЕ!

Во рамките на четвртфиналето од Лигата на Европа, Манчестер Јунајтед ја пречека екипата на Гранада на Олд Трафорд. Црвените Ѓаволи имаа предност од 2:0 од првиот натпревар кој се одигра во Шпанија и веќе со една нога беа во полуфиналето.

На Олд Трафорд повторно заврши со 2:0 во полза за Јунајтед благодарение на голот на Кавани во 6 минута и авто-голот на Валехо на крајот на средбата. Манчестер Јунајтед ќе се сретне со Рома во полуфиналето. Волчицата одигра нерешено против Ајакс, но со вкупен резултат од 3:2 се пласираше во следнат фаза.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote