in

Манчестер Јунајтед го порази Тотнем

Во рамките на англиското домшно првенство се играше дерби на колото помеѓу екипте на Тотнем и Манчестер Јунајтед. Натпреварот се играше во Лондон, а како победник си заминаа гостите и им се осветија на Тотнем по поразот од 6:1 во првиот дел од сезоната.

Најпрвин Кавани ја затресе мрежата на Лори, но ВАР собата го поништи голот. Веднаш потоа Тотнем стигна до водство преку Сон. Во второто полувреме гледавме тотална доминација на Црвените Ѓаволи. Тие успеаја да постигнат 3 погодоциа, а тие беа дело на Фред, Кавани и Гринвуд. Со оваа победа Јунајтед остана на втората позиција.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote