in

Јунајтед се намачи за да стигне до четвтрфинале во ФА Купот!

Избраниците на Оле Гунар Солшер се пласираа во следната фаза од натпреварувањето на ФА купот откако беа подобри од Вест Хем по 120 минути игра. Црвените Ѓаволи славеа со резултат од 1-0 во гол што се постигна во продолженијата.

Манчестер Јунајтед беше поконкретен противник целиот натпревар и имаше одлични шанси уште во првото полувреме, но не успеа да ги реализира. Голот за пласман во четвртфиналето го постигна Мектоминеј по само 7 минути игра во продолженијата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote