in

ВО ФОТОГРАФИИ! Приврзаници на Трамп, некои вооружени, упаднаа во зградата на Конгресот на САД, четворица мртви!

Незабележани сцени од поновата американска историја – упад во американскиот конгрес, имаше и жртви.

Приврзаниците на американскиот претседател во заминување Доналд Трамп упаднаа во зградата на Конгресот, барајќи да се запре процесот за потврда на победата на Џозеф Бајден на изборите на 3 ноември.

Полицијата соопшти дека има четири жртви во насилството.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote