in

СмешноСмешно WTFWTF

УРНЕБЕСНО ЛОШИ МЕНИЈА ВО РЕСТОРАНИ! [ФОТО]

Познатиот готвач Гордон Ремзи еднаш рече дека ако одите во ресторан, го отворите менито и забележите дека има слики, најдобро би било веднаш да го напуштите барот, бидејќи гарантирано служи лоша храна.

Сликите, сепак, не се единственото што е проблематично во менијата на ресторани, кафулиња и барови. Подеднакво контроверзни се лошиот дизајн, нечитливоста на текстот, нередот на предметите, граматичките грешки и неточните информации.

Следните фотографии, достапни во нашата галерија, прикажуваат смешни менија со многу од овие грешки. Нека бидат показател за тоа што не треба да правите, во случај да планирате да отворите ресторан или некој друг угостителски објект.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote