in

ТРАМП ПОВТОРНО БЕСНЕЕ ПО TВИТЕР: Уставот на САД никогаш не бил прекршен толку сериозно како на овие избори.

Тој во серија твитови напиша дека голем број набудувачи биле исфрлени од избирачките места во многу земји, како и дека демократите смениле милиони гласачки ливчиња во нивна полза.

Уставот на САД никогаш не бил прекршен толку сериозно како на овие претседателски избори, изјави американскиот претседател Доналд Трамп.

  • Зошто медиумите кои пласираат лажни вести постојано претпоставуваат дека демократскиот кандидат eо Бајден ќе се искачи на позицијата претседател, дури и без да дозволи нашата страна да покаже колку е повреден нашиот устав на изборите во 2020 година – напиша Трамп на Твитер.

Тој во серија твитови напиша дека голем број набудувачи биле исфрлени од избирачките места во многу земји, како и дека демократите сменија милиони гласачки ливчиња во нивна корист.

  • Оние кои се одговорни за заштита на нашиот устав не смеат да дозволат лажните изборни резултати да преживеат. Светот гледа – напиша Трамп.

На неодамнешните претседателски избори во САД, демократскиот кандидат eо Бајден освои повеќе од 270 изборни гласови, со што го победи актуелниот претседател Трамп.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote