in

Утрово земјотрес во Албанија, почуствуван и во Македонија

Земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтер изутринава околу 3:30 часот ја погоди Албанија.

Епицентарот бил на 23 километри северо-источно од Поградец, на длабочина од 11 километри. Засега нема информации за посериозни штети или повредени лица.

Потресот е регистриран и во југозападните делови на Македонија.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote