in

Еван Рејчел Вуд го обвини Мерлин Менсон за ужасно злоставување!

Ѕвездата на „Западен свет“ Еван Рејчел Вуд ја обвини рок-ѕвездата Мерлин Менсон за злоупотреба за која тврди дека започнала уште кога била тинејџерка.

Американската актерка, која како девојче влезе во забавната индустрија, призна претходно дека била малтретирана од нејзиниот поранешен партнер, но никогаш не го открила неговото име. Таа денес објави дека нејзиниот злоставувач е „Брајан Ворнер, познат на светот како Мерлин Менсон“.

„Почна да ме мами кога бев тинејџер и страшно ме злоупотребуваше со години“, објави Вуд на Instagram.

Вуд (33) опишала дека Менсон „и го испрал мозокот и манипулирал со неа“, и таа е уморна од живот во страв од „одмазда, клевета или уцена“.

„Тука сум да разоткривам опасен човек и да именувам многу индустрии што му го овозможија тоа пред да уништи друг живот. Стојам покрај бројните жртви кои повеќе нема да молчат “, додаде таа.

Вуд ги објави обвинувањата на уште четири жени кои го обвинија 52-годишниот Менсон за сексуално и психолошко злоставување, како и за злоупотреба на дрога, заплашување, насилство и смртни закани.

Менсон се здоби со култен статус во 90-тите со неговиот истоимен бенд именуван по холивудската икона Мерилин Монро и серискиот убиец Чарлс Менсон.

Менсон, познат по морничавата бледа шминка, исцртаните усни и залижаната црна коса, е контроверзна фигура од основањето на бендот во 1989 година.

Обвиненија за сексуален криминал
Некои од неговите албуми, со акцент на окултното, се „Портрет на американско семејство“, „Суперѕвезда антихрист“ и „Механички животни“.

Пред три години, непосредно откако скандалот со Харви Вајнстин предизвика лавина обвинувања за злоупотреба против моќни мажи, беше составен полициски извештај против Менсон, наведувајќи неодредени сексуални злосторства кои датираат од 2011 година.

Обвинителот во Лос Анџелес го отфрли случајот. Тој рече дека има застареност и дека има „недостаток на поддршка“ за тужбеното барање.

Претставниците на Менсон и неговиот адвокат не одговорија на барањето на АФП и ги објавија последните обвинувања.

Рокер и Вуд беа свршени. Јавноста дозна за нивната врска во 2007 година кога Вуд имала 19 години, а раскинаа во 2010 година.

Во едно интервју во 2009 година, Менсон рече дека сонувал да и го скрши черепот со чекан, а неговите претставници тврдат дека тој е само провокатор.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote