in

УЖИВА КАКО ЛОРД ВО СВОИТЕ МИЛИОНИ! Режисерот на „Гранд“ не штеди на луксуз, кога ќе видите што се има ќе посакате и ВИЕ!

Еден од најмоќните луѓе на естрадата и воопшто во бизнисот е дефинитивно Саша Поповиќ.

Најголемата продукциска куќа на Балканот, „Гранд“, во последните пет години, забележа зголемување на заработката измерена во милиони евра, а режисерот и ко-сопственик на Гранд, Саша Поповиќ, официјално стана пензионер на 1 ноември.

Медискиот волшебник не се двоуми да ги потроши своите милиони на разни работи, па затоа поседува неколку луксузни имоти ширум светот, како и многу други скапи „играчки“.

Саша поседува јахта која е закотвена на хрватскиот брег, за чие одржување троши вртоглава сума на пари.

„Воопшто не жалам пари за такви работи, сакам да имам скапи и добри автомобили. Знам да возам јахти и од таа причина зошто ја купив – рече Поповиќ.

Еден од многуте автомобили е БМВ I8 кој Саша плати неверојатни 150.000 евра, Поповиќ е сопственик на голем и скап возен парк, па не е изненадувачки што секогаш го гледаме во различни автомобили.

Тој поседува и луксузен стан во Опатија вреден скоро половина милион евра.

Поповиќ издвоил скоро 50.000 евра за часовник, што е огромна сума на пари.

Саша Поповиќ, исто така, планира да изгради луксузен комплекс на Авала, каде што ја купи парцелата.

Неговиот дом на Бежанијска Коса важи за еден од најскапите во Белград, на кој тој и неговата сопруга Сузана Јовановиќ го потрошија целото богатство.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote