in ,

УбавоУбаво

Чистењето туш никогаш не било полесно: Овој трик ја чисти дури и најтврдокорната нечистотија!

Многу модерни бањи имаат туш кабини, но бигорот , влагата и мувлата се задржуваат и ни создаваат проблеми при чистење.

Отстранувањето на тврдоглави дамки од туш кабините може да биде незгодно, затоа ви приготвивме неколку трикови кои сигурно ќе ви помогнат.

Истурете чаша дестилиран бел оцет во сад и загревајте 30 до 45 секунди во микробранова печка.
Истурете го загреаниот оцет во шише со спреј.
Додадете неколку капки течност за миење садови.
Попрскајте ја течноста почнувајќи од врвот и оставете ја да делува најмалку пет минути.
Исплакнете ја стаклената врата и избришете ја со мека крпа или микрофибер.

Забелешка:

Не користете сунѓер со груб дел!
За тврдоглави дамки ставете повеќе оцет и почекајте.

Дополнителни совети:

Наместо оцет, можете да истурете сок од лимон, кој добро ќе ги исчисти дамките, но бидете внимателни ако подот е направен од природен камен.
Чистење сок од лимон може да се примени ако не станува збор за тврдоглава дамка.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote