in

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Вака СЕ ЈАДАТ ПРАСКИ! Трикот е неверојатен! (ВИДЕО)

Еден трик од Твитер предизвика општ ентузијазам и преку ноќ стана еден од најпопуларните во светот.

На Твитер се појави објава на Јапонците, која траеше само неколку секунди, кои, како што се испостави, беа доволни да ни ги отворат очите за прашањето за тоа овошје. Имено, тој многу лесно го открива начинот на кој праските се лупат.

Како што е наведено, овошјето прво се потопува во врела вода 20 секунди, а потоа се става на ладно 5 минути. Кога ќе се извади, за само 3 секунди, кората буквално ќе се лизне со еден едноставен потег. И како што напиша еден ентузијастички корисник на Твитер: „Нема повеќе лушпа, нема повеќе влакна!“

 

Твитот многу брзо стана вирален и досега е прегледан повеќе од 8 милиони пати.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote