in

СмешноСмешно

Белгијците прават вакцини од чоколадо! [ФОТО]

Белгиска компанија која произведува чоколадо и која става бели маски на велигденските зајачиња пред една година, сега произведува големи шприцеви исполнети со чоколадо, обидувајќи се да се прилагоди на моменталниот момент диктиран од пандемијата.

Тоа е симбол на надеж и затоа решив да создадам вакцина против чоколадо – рече основачот на компанијата „Кокоатри“, Женевиев Трепан.

Кокоатри, со седиште во Лонзи, село на околу 45 километри од Брисел, ги нарече своите шприцови од чоколадо „L’Atca Azteca“, што е комбинација од звук на кивање и антички потрошувачи на ацтечко чоколадо.

Вакцината против чоколадо има огромен број позитивни ефекти. Тоа е антидепресив. Има магнезиум. Чоколадото има многу предности, како што луѓето знаат, и пред сè, го зајакнува моралот на војниците – изјави Трепан.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote