in

Лотаријата ги мотивира луѓето да се вакцинираат – вакцинираните со можна добивка од милион долари!

Американската држава Охајо ќе награди со пет милиони долари пет лица кои примаат вакцина против вирусот корона на лотаријата што беше лансирана со цел да се надмине слабата излезност.

Гувернерот на Охајо, Мајк де Вин, објави дека добитниците на наградата ќе се извлекуваат еднаш неделно, а првото извлекување е закажано за 26 мај.

Само возрасни граѓани можат да учествуваат во трката за еден милион долари, а лицата под 18 години ќе имаат шанса да освојат целосна школарина за Државниот универзитет во Охајо.

Де Вин рече дека наградите ќе бидат исплатени од средствата за борба против вирусот корона на федералната влада.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote