in

Вакцините од Србија ќе бидат сместени во ладилникот во поликлиниката Битпазар!

Според најновите информации, вакцините кои Србија и ги одвои на државава ќе пристигнат со камиони и ќе бидат сместени во ладилниците во поликлиниката во Битпазар.

Датумот на пристигање на вакцините од Фајзер сеуште не е познат. Министрите за здравство на овие 2 земји сеуште се договараат за процедурите на транспорт и складирање на вакцините и околу тоа дали Македонија ќе ги купи вакцините или пак тие ќе бидат донација.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote