in

Официјално: Варан потпиша за Манчестер Јунајтед!

Францускиот дефанзивец Рафаел Варан наскоро и официјално ќе биде новиот играч на Манчестер Јунајтед, потврди клубот од Олд Трафорд.

Сигурниот дефанзивец го напушти „Кралскиот клуб“ по десет сезони минати во Реал Мадрид, а по лекарските прегледи ќе потпише договор со гигантот од Островот до јуни 2025 година, со опција да остане една година подолго.

Варан се очекува да се врати во Манчестер во наредните денови и, по одреден период на изолација, да ги заврши формалностите пред да го парафира договорот.

„Манчестер јунајтед со задоволство објавува дека клубот постигнал договор со Реал Мадрид за трансфер на бранителот на француската репрезентација и победник на Светскиот куп Рафаел Варан“, соопшти клубот, истакнувајќи дека договорот за личните услови на играчите е последните фази.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote