in , ,

УбавоУбаво СлаткоСлатко

ВАШИОТ ДОМ е рефлексија на вашиот карактер! Какво растение, таков сопственик! Каква кујна, таков сопственик..

Домашниот декор може да биде многу забавен и интересен – Но, дали знаевте дека деталите што ги избирате кажуваат многу за вашата личност?

.

Што вели кујната за вашиот карактер?

Количината и квалитетот на садовите и приборот за јадење го покажува вашето гостопримство. Исто така, открива дали сакате да јадете во друштво или сами на маса. Луѓето кои го исполнуваат фрижидерот со храна се обично весели луѓе, но и импулсивни. Од друга страна, уредно наредени кујнски полици покажуваат дека обожавате ред и организација.

 

Какво растение, таков сопственик

Домашните растенија што го красат нашиот дом наводно можат да откријат многу за нас.

Така, љубителите на тропските растенија се сметаат за мирни и флексибилни луѓе, бидејќи постои верување дека таквите растенија го ослободуваат стресот. Луѓето кои претпочитаат сукуленти, растенија кои не бараат многу грижа и вода, обично се независни, додека љубителите на орхидеи имаат тесен круг на блиски луѓе околу нив.

Распоредот на мебелот открива каков домаќин сте

Кога примате гости во вашиот дом, тие веројатно ќе обрнат внимание на тоа како се распоредени фотелјите во дневната соба. Ако уредувањето на мебел дава чувство на удобност, вие сте социјална личност и љубител на забава.

 

Спалната соба открива многу тајни

Наводно, бојата на постелнината може да го открие карактерот. Луѓето кои зрачат со позитивна енергија уживаат во црвените нијанси и шарите во шари. Од друга страна, луѓето полни со самодоверба избираат постелнина со животински принт. Посета со геометриски модел ги открива нервозните луѓе.

Совршен ред во спалната соба открива колку е склон кон детално планирање. Ако натрупувате непотребни работи во собата, многу е веројатно дека сте емотивна душа која лесно се врзува за предметите. Ако, пак, имате неколку електрични уреди во двојната спална соба, тоа може да биде знак дека постои јаз во комуникацијата помеѓу вас и вашиот партнер.

Што открива редот, а што открива нередот?

Изобилството на календари на ѕидови и маси, уредно наредени книги и уметнички предмети укажуваат на тоа дека се стремите кон добра организација. Преполната гардероба што содржи и работи што не сте ги носеле долго време, укажува на тоа дека не сакате да преминувате низ минатото.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote