in , ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Брз трик на една мајка за вашиот дом да мириса на луксузна продавница

Мајка од Австралија открила едноставен трик со кој го прави својот дом да мириса на луксузна продавница. Шантела Мила објави видео на TikTok и објасни како направила освежувач кој се состои од парчиња лимон, рузмарин и есенција од ванила.

Освежителниот мирис е изненадувачки лесен за правење и вклучува две чаши вода во кои се додаваат три состојки.

Во водата ставете еден исечкан лимон, четири гранчиња рузмарин и една лажичка есенција од ванила.

„Клучот нека ви го исполни домот со мирис“, напиша Шантел додека тенџерето со миризлива вода се шири низ нејзиниот дом.

„Не заборавајте да додадете вода во текот на денот“, потсети таа.

Овој трик е алтернатива за купување скапи свеќи или миризливи стапчиња.

Другите корисници на TikTok беа воодушевени од трикот, а една жена праша како да ги искористи остатоците.

Дестилираната вода е одличен спреј или со 50/50 бел оцет и вода можете да направите повеќенаменско средство за чистење“, вели Шантел.

Рекла и дека мирисот трае до три полни дена, додека спрејот ќе трае неколку месеци.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote