in

Што?Што?

СПИЕТЕ СО ЧОРАПИ? – ВЕДНАШ ПРОЧИТАЈТЕ ГО ОВА!

За ова прашање се дебатира со години, а интернетот е преполн со причини зошто некои спијат со чорапи, а некои без!

Одредени психолози сметаат дека одењето во кревет со чорапи кажува многу за личностот и неговите навики.

Постојат теории кои велат дека спиењето со или без чорапи може да ја рефлектира вашата личност, па ако спиете без чорапи, според одредени „теоретичари“, значи дека сте заштитени во односите со другите, додека ако спиете со чорапи, сакате да имате чувство дека сте заштитени!

За среќа, истото прашање ги заинтригираше научниците, па беа спроведени повеќе истражувања дали да спиеме со или без чорапи.

Традиционалната кинеска медицина веќе откри дека топлите стапала навечер се клучот за добрата циркулација, а неодамнешното научно истражување открива дека луѓето кои спијат со чорапи заспиваат во просек 15 минути пред луѓето кои спијат без чорапи, а помирни и подлабоки сништа а имаат и помалку непроспиени ноќи.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote