in

НЕМА ВЕЌЕ БЕСПЛАТНО СЛАДИРАЊЕ! Наскоро ќе мора да платите за Google Photos!

Google Photos е едно од најпопуларните решенија за складирање на облак преку Интернет, бидејќи нуди бесплатно и неограничено складирање за фотографии и видеа. Сепак, од јуни 2021 година, сите оние кои ја користат услугата бесплатно, ќе бидат ограничени на 15 GB простор.

Гугл го објави ова на својот блог, каде што компанијата истакнува: „Почнувајќи од 1 јуни 2021 година, секоја нова фотографија или видео што е вметната ќе се смета во 15 GB меморија за складирање што доаѓа со секоја сметка на Google или дополнителен простор што корисникот го купил, како член на Google One програмата“.

Од друга страна, компанијата посочува дека која било фотографија или видео, кое е прикачено со висок квалитет до 1 јуни следната година, нема да биде вклучено во 15 GB слободен простор.

Ова значи дека корисниците нема да ги изгубат сите фотографии и видеа што ги имаат поставено на Google Photos одеднаш, поради новите измени.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote