in

Реката бела како млекото ги изненади жителите на Велс! [ВИДЕО]

Фотографии и снимки од реката Дулаис во западен Велс, каде водата е целосно бела, се појавија на социјалните мрежи. Се покажа дека е бело од млеко.

Жител на селото Ланврди, Меј Луис, сними како изгледа реката Дулаис.

Велшката организација за зачувување на природата, која се грижи за природните ресурси, објавува со објава на нивниот Facebook профил дека оваа необична глетка е резултат на сообраќајна несреќа.

“Танкерот пренесуваше млеко и непозната количина се излеа во реката. Ова доведе до значителни промени во бојата по текот”, се вели во соопштението.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote