in

Венгер му одговори на Мурињо: Како да сме во градинка!

Легендарниот француски стручњак Арсен Венгер имаше готов одговор на „новата провокација“ на Мурињо.

Неодамна, Венгер објави автобиографија со наслов „Мојот живот во црвено-бело“ во која тој пишуваше за сè што му се случило додека го водеше Арсенал. Меѓу другото, се споменува и ривалството со Алекс Фергусон.

Arsene Wenger, Jose Mourinho

Сепак, нема зборови за Мурињо.

“Тој никогаш не ме доби. Вие не сакате да напишете поглавје за 12 или 14 натпревари што никогаш не сте ги добиле. Зошто би пишувал за мене во книга. Книгата е нешто што ве прави среќен, што ве прави горд, па јас совршено ја разбирам ситуацијата”, рече Португалецот. , откако го прашаа на прес-конференција што мисли за тоа.

Наскоро пристигна одговор од Венгер.

“Не ми пречи. Ова се постојани провокации, како да сум во градинка со него. Но, тоа е дел од неговата личност. На крајот на краиштата, тој не е во ред. Ги победивме двапати, имаше многу реми. И тој не е тој што победува, тој учествува само во победата. Екипата победува “, објасни искусниот Французин.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote