in

Министерот Филипче даде изјави за можни рестриктивни мерки!

По зголемениот број на нови дневни случаи, министерот за здравство Венко Филипче даде изјави за можни рестриктивни мерки.

Наведувајќи дека ограничувањата во моментов не се разгледуваат, но тие внимателно го следат бројот на нови случаи, Филипче рече дека 70% од новите случаи го носат мутираниот вирус забележан во Велика Британија.

Нагласувајќи дека има доволно капацитет во болниците, Филипче додаде дека тие ќе спроведат низа повеќе студии во претстојниот период со цел да ја објаснат важноста на вакцинацијата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote