in

Верстапен на врвот во двата тренинзи во Бахреин!

Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен се најде на самиот врв после двата тренинзи кои се одржаа во Бахреин. Тој беше проследен од Британецот Ландо Норис кој вози за МекЛарен во втората сесија.

На третата позиција заврши Луис Хамилтон, а вториот болид на Мерцедес со кој управуваше Валтери Ботас се најде на петтата позиција. Двата болиди на Мерцедес ги двоеше само поранешниот возач на МекЛарен, Карлос Саинц, кој сега настапува за Ферари.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote