in

Верстапен денеска старутва од пол позиција!

Во квалификациите за Големата Награда која се одржува во Бахреин, и воедно првата трка во новата сезона, возачот на Ред Бул Макс Верстапен беше побрз од болидот на Луис Хамилтон кој вози за Мерцедес.

Холанѓанинот беше за дури 0.388 побрз од Хамилтон и покажа дека Ред Бул е спремен да ја прекине доминацијата на „Сребрените стрели“ оваа година. На третата позиција ќе стартува Валтери Ботас, а на четвртата и петтата се најдоа Леклерк и Гасли.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote