in

Ветел откри како го именувал неговиот нов болид! Инспирацијата ја добил од Џејмс Бонд

Возачот мора да изгради посебна врска со неговиот болид во Формула 1 доколку сака да победува. Олчигледо за Себастиан Ветел тоа не претставува никаков проблем. Изминатите неколку сезони, Ветел им даваше име на сите негови болиди, па истото го направи и оваа.

“Honey Rider” e името кое Ветел го избрал за неговиот Астон Мартин. Името е инспирирано од ликот Ursula Andress, кој се појавува во првиот филм за Џејмс Бонд. Тој изјави дека е релаксиран пред сезоната и верува во неговиот болид.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote