in

СлаткоСлатко

ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 13 ДО 14 АВГУСТ: Вистинска благосостојба ги чека 2 знака – легнете и уживајте, среќата е на ваша страна Девицата ќе биде креативно расположена, на Ракот сè ќе оди во најдобар ред, Шкорпијата ќе биде на работ да ги изгуби нервите

ОВЕН

И покрај вашите желби и планови, овој викенд ќе бара постојана акција и посветеност од вас. Некој околу вас упорно се обидува да ве вовлече во расправија без крај. Бидете креативни во избегнувањето на стапици и препреки и не се вмешувајте во нешто што на почетокот знаете дека е бесмислено.

Искористете го времето психички и материјално да се подготвите за плановите што сте ги направиле. Доколку е потребно, направете мала пауза со другите обврски.

 

БИК

Биковите викендов ќе бидат инспирирани од нови идеи, особено кога станува збор за нови начини за заработка. Забележете ги различните работи што можете да ги научите и луѓето што можете да ги запознаете. Фокусирајте го вашето внимание на големата слика, а не на деталите.

Немојте да се изненадите ако на крајот од викендот сретнете личност од вашето минато или некој кој неверојатно личи на нив. Пријателскиот разговор може да ви даде можност да ги проширите вашите хоризонти.

 

БЛИЗНАЦИ

Викендот на Близнаците им носи нови интересни познанства. Потпрете се на вашата интуиција за да се најдете на вистинското место во вистинско време. Обидете се да ги оставите задачите за друг ден доколку е можно, бидејќи вашите организациски способности нема да бидат на ниво на задачата.

Ако сепак одлучите да се занимавате со работа, најдете си мирно место подалеку од толпата. Секое одвлекување сериозно ќе ја наруши вашата концентрација и ќе ви ги наруши нервите.

 

РАК

Раковите се решени да го постигнат она што го зацртале во нивните глави овој викенд, по секоја цена. Единствениот проблем е што планот ќе се менува неколку пати во текот на денот и на крајот вие самите нема да бидете целосно сигурни што сте сакале да постигнете. Бидете внимателни кон вашите соседи.

На крајот на викендот се што ќе посакате е искрена комуникација со саканата личност. Површните разговори ќе ве изморат, а најдобро би било таквите разговори да ги избегнувате во целост.

 

ЛАВ

Расположението на Лавовите викендов ќе оди од крајност во крајност. Ако некој од околината има несреќа да ве испровоцира, тоа нема да биде нималку добар момент. Ако сте планирале нешто важно овие денови, подобро е да го оставите за друг ден во неделата, или да го делегирате на доверлива личност.

На крајот од викендот може да имате чувство дека сите намерно ве провоцираат и само сакаат да започнат кавга. Постојат сите шанси недоразбирањето да произлезе од ваша страна, затоа пријдете на ситуацијата мирно.

 

ДЕВИЦА

Девиците ќе имаат одлично внимание за деталите овој викенд. Обидете се да ја фокусирате вашата педантерија на нешто конструктивно и избегнувајте да ги критикувате другите. Изберете која било задача која бара да бидете стабилни и упорни и резултатите ќе бидат фантастични.

Резервирајте го крајот на викендот за одмор и уживање. Сега не е време да правите големи планови, туку да одморите и да поминете време со саканите.

 

ВАГА

Овој викенд Вагите ќе бидат расположени за одлично друштво и дружење во група, особено ако тоа значи дека ќе бидат во центарот на вниманието. Можно е да се фокусирате на еден детал и тоа може да предизвика да не ја видите пошироката слика. Доколку е потребно, одложете ги важните планови и препуштете се на некое уживање.

На крајот на викендот може да ви здосадат луѓе. Потпрете се на својот инстинкт и организирајте пријатна вечер со партнерот или саканата личност.

 

ШКОРПИЈА

Ова е викендот кој изгледа е предодреден за уредување на просторот за живеење. Ако чувствувате потреба да се подготвите и исчистите, слободно одложете ги другите обврски и фатете се за работа. Не трошете премногу време на детали кои можеби нема да можете да ги промените и направете ја главната задача што си ја поставивте.

На крајот на викендот, очекувајте повеќе повици да се натпреваруваат за вашето внимание. Ако одговорите, знајте дека вие ќе бидете во центарот на вниманието.

 

СТРЕЛЕЦ

Стрелците можат да се однесуваат малку расеано овој викенд. Иако немате ниту желба ниту намера да прекршите одредени правила, ќе ве одвлекува вниманието од секоја ситница и има големи шанси да погрешите. Подобро е да се провери што е направено и неколку пати доколку е потребно, за да се намали можноста за недоразбирања на минимум.

Дури и најмала навреда на крајот од викендот може да доведе до сериозна расправија, па најдобро е да го трошите вашето време на работи што можете сами да ги правите.

 

ЈАРЕЦ

Поволен момент е за иницирање на планови поврзани со финансиите. Ако сте планирале да побарате покачување или да започнете нешто сосема ново, сега е добар момент да го сторите тоа. Само обидете се да не ги претворите вашите идеи во некаква опсесија за себе или за другите.

На крајот на викендот, големи се шансите да дознаете нечија тајна или дури и непланирано да ја откриете вашата на некого. Внимавајте со кого разговарате за чувствителни теми.

 

ВОДОЛИЈА

За Водолиите овој викенд границата помеѓу желбите и можностите може да биде малку матна. Ништо нема да ви изгледа невозможно и ќе сакате да си дозволите на себе и на вашите најблиски уживање и задоволство. Нема ништо лошо во ова, но не очекувајте да најдете апсолутно одобрение од вашата околина.

Крајот на викендот е добро време да ги разгледате вашите планови, особено кога се во прашање финансиите. Направете нов план или подобрете го стариот и што е најважно држете се до него.

 

РИБИ

Се чини дека Рибите овој викенд чувствуваат позитивни промени во воздухот. Нема да сакате премногу да се мешате во она што се случува и веројатно само ќе дозволите протокот да ве носи. Ова може да ви се исплати повеќекратно, бидејќи отпорот во овој момент може само да ги влоши работите.

На крајот од викендот ќе можете да се надминете себеси со резултатите. Лесно ќе решавате задачи кои бараат трпение и научен пристап кон проблемите.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote