in

ПРЕДЛОЗИ ОД ЕДИТОРОТ! Викендот е вистинското време за да гледате празнични филмови!

Ако сè уште не сте зачекориле во новогодишно и божиќно расположение, пет празнични филмови на Netflix ќе ви помогнат во тоа викендов.

Одморете глава од бројките за коронавирусот, црни предвидувања и неизвесна иднина. Викендот е време за одмор. Треба да се опуштите за момент и да соберете енергија за следната работна недела. Во врска со ова, ви предлагаме пет наслови на Нетфликс кои буквално можете да ги гледате од половина мозок.

Филмот што можете да го гледате неколку недели, а е на самиот врв од најтримираните на Netflix, е Holidate. Ема Робертс е девојка која има проблеми со врските, па пронајде партнер за да го игра своето момче за празниците. И што мислите, дали навистина ќе се сложат до крајот на филмот?

„Операција Божиќна капка“ е за тоа како двајца полковници или генерали се сакаат. Типична американска приказна за љубовта во војската за време на празниците.

„Божиќните хроники: дел 2“ е исто така една од најпопуларните на Нетфликс. Во режија е Крис Колумбос, кога го познаваме режисерот на празничниот класик „Сам во куќата“, па дури и ако не сте го гледале првиот дел, слободно погледнете го.

„Dash & Lily“ е серија што малку отстапува од горенаведените наслови, но критичарите ја објаснуваат како симпатична Божиќна, љубовна серија.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote