in

Викендов почнува летното сметање на времето

Летното сметање на времето ќе почне в недела, 28 март, во 2 часот, со поместување на стрелките на часовникот еден час напред.

Стрелките на часовникот треба да се поместат од 2 на 03 часот.

Летното сметање на времето почнува последниот викенд во март и завршува последниот викенд во октомври.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote