in

Младиот тим на Вила поразен од шампионот во ФА Куп!

BIRMINGHAM, ENGLAND - OCTOBER 04: <> during the Premier League match between Aston Villa and Liverpool at Villa Park on October 4, 2020 in Birmingham, United Kingdom. Sporting stadiums around the UK remain under strict restrictions due to the Coronavirus Pandemic as Government social distancing laws prohibit fans inside venues resulting in games being played behind closed doors. (Photo by Catherine Ivill/Getty Images)

Астон Вила се соочува со големи проблеми поради коронавирусот, дури 10 фудбалери на првиот тим се позитивни на ковид-19, па поради тоа на англискиот шампион вечерва му се спротивстави со деца.

Децата на Вила во првото полувреме имаа и повеќе од добри 1:1 против Ливерпул кој настапи речиси со најсилниот тим и во второто полувреме за четири минути дојде до триумф.

Садио Мане го отвори резултатот уште во четвртата минута, но Луи Бери во 41. минута ги шокира ѕвездите на Ливерпул по одлично изведениот контра напад.
Во второто полувреме, фудбалерите на Ливерпул сфатија дека ова нема да биде лесен натпревар и ја целосно ја презедоа доминацијата која вроди со плод во 60. минута кога погоди Вајналдум. Три минути подоцна Мане зголеми на 1:3, а конечниот резултат го постави Мохамед Салах во 65. минута.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote