in

Чај кој го топи вишокот килограми

Ако имате мака со вишокот килограми, овој чај може да ви помогне во тоа.

За жал, лошата вест е дека самиот чај не може да ги стопи вишокот килограми – потребно е истовремено да водите сметка за исхраната и вежбањето со цел резултатите да бидат во склад со очекувањата.

За правењето на овој чај потребни ви се:

  • 3 ловорови листа,
  • половина лажичка цимет во прав и
  • зелен чај

Ставете 800 мл вода да зоврие. Тргнете го садот од оган и додадете ги листовите ловор, циметот и лажицата зелен чај, па оставете да отстои 15 минути, а потоа процедете.

Чајот пијте го наутро на празен стомак, потоа една шолја по појадокот, и третата пред спиење.

 

 

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote