in ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Ваков сè уште не сте пробале: Еве како да направите неверојатно вкусен и кремаст домашен чоколаден сладолед

Со само 4 едноставни состојки, ќе добиете сладолед што ќе ве воодушеви.

Состојки:

  • 500 мл млеко
    5 жолчки
    100 гр шеќер
    200 гр чоколадо (60-70% какао)

Подготовка:

Ставете го металниот сад во замрзнувач 2 часа. Ставете го млекото да зоврие, и добро изматете ги жолчките и шеќерот. Кога млекото ќе зоврие, тргнете го од оган, а потоа додадете го чоколадото и мешајте додека не се стопи. Потоа додадете ги изматените жолчки и вратете се на шпоретот на тивок оган уште 2,5 минути. Промешајте, бидете внимателни затоа што не смее да зоврие. Оставете да се излади 5 минути, а потоа извадете го садот од замрзнувачот и истурете го топлиот сладолед во ладниот сад. Промешајте и вратете се во замрзнувачот уште 40-50 минути. Извадете, промешајте, па вратете се во замрзнувач 40-50 минути. Потоа истурете во сад во кој ќе го чувате сладоледот и ставете го во замрзнувач преку ноќ.

 

На здравје!

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote