in ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Превкусен намаз од авокадо

Едноставен, вкусен и брз намаз од авокадо.

Состојки:

  • 1 авокадо
  • сол, бибер
  • Малку маслиново масло
  • сок од лимон
  • кришка тост леб

Подготовка:

Измешајте меко, зрело авокадо со вилушка или ставете во блендер.

Потоа додадете малку сол и бибер, неколку капки маслиново масло и сок од лимон.

Ќе добиете едноставен намаз за тост што одговара со јогурт.

На здравје!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote