in

СлаткоСлатко Што?Што?

НАПИТОК КОЈ ГО ИЗЛУДЕ СВЕТОТ, ЛЕКУВА МАМУРЛУК И ТОПИ МАСТИ: Како да направите црна лимонада и која е нејзината „тајна“ состојка

Ако навистина се грижите за вашето здравје, превенцијата е секако најважна, но исто така и ако станува збор за потребата да му помогнете на вашето тело да биде поздраво – важно е да знаете како да стигнете таму најдобро.

За да се чувствуваме добро и навистина да бидеме здрави, потребно е да се отстранат сите штетни материи од организмот, а честопати е потребно многу помалку отколку што ни се чини. Меѓу најздравите пијалоци кои често се пијат е секако лимонадата. Дали некогаш сте пробале црна лимонада?

Иако не изгледа, но не звучи најубаво за секого, црната лимонада има ист вкус како и обичната лимонада, а нејзината боја ја дава посебната состојка што го прави овој пијалок одличен помагател во борбата против сите штетни супстанции, особено телесни масти.

За да направите црна лимонада, потребни ви се само три состојки кои, во комбинација, лесно ќе го отстранат вишокот маснотии од телото и ќе го направат нивото на холестерол значително пониско, а исто така помага да се намали подуеноста во стомакот, но и да се подмлади кожата.

Ако сакате да го направите овој пијалок ви требаат:

Четри чаши филтрирана или флаширана вода
1/4 чаша свеж сок од лимон
1/4 лажичка активиран јаглен (една таблета).

Измешајте ги сите состојки и додадете повеќе лимон ако сакате.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote