in ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Путер зачинет со билки кој се користи како намаз или јадење

Путер со билки и лук.

Состојки:

  • 100 гр путер
  • Малку босилек
  • магданос
  • рузмарин
  • Малку чили
  • лук

Подготовка:

Оставете путерот да омекне на собна температура.

Кога ќе омекне додадете ги сите зачини и ситно сецкан лук.

Сите состојки добро измешајте ги, потоа ставете ги во сад и чувајте ги во фрижидер.

Послужете со тост леб или подгответе јадење со месо.

Пријатно!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote