in

Вкусен рецепт за кафе со банана

Ако сте меѓу оние кои го започнуваат денот со кафе и овесна каша со овошје, тогаш овој рецепт сигурно ќе го обожавате!

Потребни состојки:

  • 1 голема банана, многу зрела и сечкана
  • 50 гр овесни снегулки
  • цимет, ѓумбир во прав и зачини по избор
  • 175 милилитри бадемово млеко
  • 125 милилитри силно кафе, изладено
  • 2 лажички јаворов сируп или мед
  • коцки мраз

Начин на подготовка:

  1. Во внатрешноста на две чаши ставете јаворов сируп.
  2. Другите сосотјки ставете ги во блендер (вклучувајќи и мразот) и блендирајте додека смесата не се изедначи.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote